Farul II a pierdut cu 1-2, după ce a condus cu 1-0

322
Farul II a pierdut cu 1-2 (1-0) meciul de vineri, de pe teren propriu, cu CS Ovidiu, contând pentru etapa a 10-a a Ligii a III-a. Au marcat Șt. Ciobanu (min. 20), respectiv Dulan (min. 71) și Borza (min. 86).
Într-o partidă slabă, cu puține ocazii de poartă, Ciobanu a deschis scorul după mai multe driblinguri în careu, fază la care au mai contribuit L. Mihai II și A. Dan. După pauză, oaspeții au ratat de două ori egalarea, în minutele 51 și 59, însă, în minutul 71, Dulan nu a mai greșit, la o centrare a lui Rânjă.
După ce, în minutul 74, L. Mihai II a irosit situația de a-i readuce în avantaj pe "rechinii" mici, în minutul 86, CS Ovidiu a dat lovitura, Borza făcând 1-2, din apropiere, la o nouă ezitare a defensivei fariste.

Farul II (antrenor, Lucian Marinof): Vl. Neagu - Călin (46, Bubuleandră), Monteiro, Larie, Țarălungă - Leonte (min. 74, Calagi), Durbac, L. Mihai II, Otvoș - Șt. Ciobanu, A. Dan (88, Pascale)
CS Ovidiu (antrenor, Gheorghe Ciurea): Popa - Dulan, Axinciuc, N. Niță, Drăgoi (60, Rânjă) - Della, C. Ciobanu (77, Costache), Achim, Lupu - Bejan (88, Ploscar), Borza.