Liga a II-a la fotbal

FC Farul, două puncte scăpate printre degete

298

Sâmbătă, pe stadionul "Farul" din Constanța, s-a disputat meciul dintre FC Farul și Dacia Unirea Brăila, contând pentru etapa a șasea a Ligii a II-a, Seria 1.

"Marinarii" au deschis scorul în minutul 69, prin reușita lui Adrian Pătulea, însă au ratat victoria, după ce au primit gol în minutul 90+4, marcat chiar de fostul farist Alexandru Muscă.

După acest 1-1, brăilenii au urcat pe prima poziție în clasament, în timp ce constănțenii staționează pe locul al șaselea.

Antrenorul Constantin Gache a folosit următorii jucători: Gudea, Băjan, Pătrașcu, Bratu, Barna, M. Ion, Ionescu, Bălan, Cristocea, S. Chițu, Pătulea.

Iată celelalte rezultate ale rundei: Oțelul Galați - SC Bacău 0-1, ACS Berceni - Rapid CFR Suceava 1-3, CS Balotești - Bucovina Pojorâta 1-0, Ceahlăul Piatra Neamț - Dunărea Călărași 0-3.

Clasament: 1. Dacia Unirea Brăila (13 p), 2. SC Bacău (13 p), 3. Rapid București (12 p), 4. Dunărea Călărași (12 p), 5. Rapid CFR Suceava (12 p), 6. FC Farul (8 p), 7. FC Academica Clinceni (7 p), 8. CS Balotești (7 p), 9. Oțelul Galați (6 p), 10. Gloria Buzău (4 p), 11. Ceahlăul Piatra Neamț (3 p), 12. Bucovina Pojorâta (2 p), 13. ACS Berceni (2 p).