FC Farul, înfrângere greu de digerat cu Metaloglobus

80

FC Farul a suferit, sâmbătă, un eşec greu de digerat, pe teren propriu, în faţa celor de la Metaloglobus Bucureşti.

La doar 15 minute de la fluierul de start al centralului, Lungu a deschis scorul pentru oaspeţi, iar în min. 52, Claudiu Herea a executat excelent o lovitură liberă şi l-a învins pe Dur-Bozoancă.

Cu patru minute înainte de finalul meciului, FC Farul a redus din diferenţă prin Măzărache, însă a fost prea târziu ca „marinarii” să mai obţină ceva din această partidă. Scor final, 1-2.

FC Farul este pe locul 11 în clasamentul Ligii a 2-a, cu 7 puncte, însă are un meci mai puţin disputat faţă de celelalte echipe.

Echipa antrenată de Ianis Zicu va juca, sâmbăta viitoare, în deplasare, cu Pandurii Târgu Jiu, iar miercuri, 14 octombrie, va juca, la Slobozia, cu Unirea.