FC Viitorul a debutat cu o remiză la Arena Cup

167

Elevii lui Gheorghe Hagi au jucat, vineri, prima partidă din grupa Histria, la turneul internațional Arena Cup 2016, desfășurat în Croația.

FC Viitorul a întâlnit echipa croată de prima ligă Inter Zapresic, meciul încheindu-se cu o remiză, scor 1-1. Golul Viitorului a fost înscris de Vlad Rusu.

Managerul tehnic al constănțenilor a folosit următorii jucători: repriza I: Buzbuchi, Nicoliță, Hodorogea, Boli, Ganea, Marin, Nedelcu, Casap, Chițu, Cernat, Tănase; repriza a II-a: Pecanha, Benzar, Țîru, Mitache, Perju, Achim, Filip, Dumitrescu, Rusu, I. Hagi, Coman.

Următorul meci al Viitorului se va disputa luni (18 ianuarie), contra formației croate Slaven Belupo.

În altă ordine de idei, înaintea partidei cu Zapresic, FC Viitorul s-a despărțit de Adnan Aganovic, care își va continua cariera la AEL Limssol (Cipru).