FC Viitorul, la a doua victorie în campionat

95

Echipa FC Viitorul şi-a trecut în cont cea de-a doua victorie din actuala ediţie a Ligii I la fotbal, după ce s-a impus, cu scorul de 2-0 (0-0), în deplasare, în meciul cu FC Voluntari, din etapa a şaptea. Formaţia constănţeană a respectat astfel tradiţia, nepierzând niciuna dintre cele 13 partide disputate până acum, în campionat, contra ilfovenilor.

După o primă repriză în care nu s-a marcat, Luckassen a deschis scorul în min. 66, acesta fiind al patrulea gol reușit de atacantul olandez în acest campionat. În prelungiri (min. 90+3), Casap a prins un șut superb de la 14 m şi tabela a „îngheţat” la 2-0.

FC Viitorul (manager Ruben de la Barrera): Cojocaru, Benzar, Mladen, Martinez, De Nooijer, Ciobanu (min. 77, Artean), Gaztanaga, Matei, Iancu (min. 61, Casap), Luckassen (min. 90, Stoian), Mățan (min. 90, Fernandes).

Etapa viitoare (duminică, 25 octombrie), FC Viitorul va juca, pe teren propriu, de la ora 18.45, cu FC Argeş.