FC Viitorul rămâne neînvinsă în Liga I: 2-2 cu Astra

92

Duminică seara, FC Viitorul a remizat pe terenul echipei Astra Giurgiu, scor 2-2, în meciul contând pentru etapa a patra a Ligii I.

Scorul a fost deschis de gazdă, în minutul 40, prin reușita lui Găman. Patru minute mai târziu, Cernat egalează balanța. Astra a trecut la conducere în minutul 80, atunci când Budescu a marcat în poarta constănțeană, însă în prelungiri (min. 90+1), același Cernat a spulberat visele Astrei și a adus un punct Constanței.

Pentru elevii lui Gheorghe Hagi, este a patra remiză consecutivă. FC Viitorul se poate mândri că este neînvinsă în campionat, dar nu a reușit încă să atragă o victorie de partea sa.

Hagi a folosit următorii jucători: Buzbuchi, Benzar, Filip, Mitrea, Ganea (min. 84, Chițu), Marin, Nedelcu, Aganovic (min. 75, Mișelăricu), Cernat, Gavra (min. 69, Ciupe), Tănase.

În etapa următoare, FC Viitorul va primi vizita celor de la ASA Târgu Mureș.

Etapa a patra s-a încheiat aseară, cu meciul dintre Dinamo București și ACS Poli Timișoara.

Iată rezultatele celorlalte partide: CFR Cluj - FC Voluntari 2-0, Concordia Chiajna - Petrolul Ploiești 2-2, Pandurii Târgu Jiu - CSMS Iași 3-0, FC Botoșani - Steaua București 0-1, ASA Târgu Mureș - CS U Craiova 0-0.

Clasament: 1. ASA Tg. Mureș (8 p), 2. Steaua București (8 p), 3. Pandurii Tg. Jiu (7 p), 4. CSMS Iași (7 p), 5. Dinamo București (5 p), 6. Astra Giurgiu (5 p), 7. FC Viitorul (4 p), 8. ACS Poli Timișoara (3 p), 9. FC Voluntari (3 p), 10. CFR Cluj (2 p), 11. Concordia Chiajna (2 p), 12. FC Botoșani (2 p), 13. CS U Craiova (2 p), 14. Petrolul Ploiești (-3 p).