Fotbal / Astra Giurgiu-Viktoria Plzen și FC Zurich-Steaua, în etapa a 4-a din Europa League
Articole recomandate
Medalii pentru Clubul Aurora din comuna 23 August, la Campionatul European de Qwan Ki Do, Franța 2024
02 Mai 2024
Clubul CSA Steaua, sancţionat de Comisia de Disciplină a FRF cu disputarea a două meciuri fără spectatori
30 Aprilie 2024
Victorie importantă pentru baschetbaliştii de la CSM Constanţa
30 Aprilie 2024
Elisabeta Lipă: „Sunt mândră de rezultatele de la Europene”
29 Aprilie 2024
Echipa Astra Giurgiu, campioana en titre a României, va primi vizita formației cehe Viktoria Plzen, joi, 3 noiembrie, în cadrul etapei a 4-a a competiției Europa League la fotbal, în timp ce Steaua București va juca în deplasare, în aceeași zi, împotriva elvețienilor de la FC Zurich.
Meciul dintre Astra Giurgiu și Viktoria Plzen se va desfășura de la ora 20,00, pe Arena Națională din București, în timp ce partida FC Zurich — Steaua, de pe stadionul Letzigrund din Zurich, va debuta la ora 22,05, transmite Agerpres.ro.
Iată programul meciurilor care vor avea loc joi:
GRUPA A
Fenerbahce Istanbul (Turcia) — Manchester United (Anglia)
Zoria Lugansk (Ucraina).—Feyenoord Rotterdam (Olanda)
GRUPA B
Astana (Kazahstan) — Olyampiakos Pireu (Grecia)
APOEL Nicosia (Cipru) — Young Boys Berna (Elveția)
GRUPA C
FK Qabala (Azerbaidjan) — AS Saint-Etienne (Franța)
Anderlecht Bruxelles (Belgia) — FSV Mainz 05 (Germania)
GRUPA D
Zenit Sankt Petersburg (Rusia) — Dundalk FC (Irlanda)
Maccabi Tel-Aviv (Israel) — AZ Alkmaar (Olanda)
GRUPA E
Austria Viena (Austria) — AS Roma (Italia)
Astra Giurgiu (România) — Viktoria Plzen (Cehia)
GRUPA F
Athletic Bilbao (Spania) — KRC Genk (Belgia)
Sassuolo (Italia) — Rapid Viena (Austria)
GRUPA G
Ajax Amsterdam (Olanda) — Celta Vigo (Spania)
Panathinaikos Atena (Grecia) — Standard Liege (Belgia)
GRUPA H
KAA Gent (Belgia) — Șahtior Donețk (Ucraina)
Sporting Braga (Portugalia) — Konyaspor (Turcia)
GRUPA I
Schalke 04 (Germania) — FC Krasnodar (Rusia)
OGC Nice (Franța) — Red Bull Salzburg (Austria)
GRUPA J
Fiorentina (Italia) — Slovan Liberec (Cehia)
PAOK Salonic (Grecia — FC Qarabag (Azerbaidjan)
GRUPA K
Sparta Praga (Cehia) — Hapoel Beer-Sheva (Israele)
Southampton (Anglia) — Inter Milano (Italia)
GRUPA L
FC Zurich (Elveția) — Steaua București (România)
Villarreal (Spania) — Osmanlispor (Turcia)
Iată programul meciurilor care vor avea loc joi:
GRUPA A
Fenerbahce Istanbul (Turcia) — Manchester United (Anglia)
Zoria Lugansk (Ucraina).—Feyenoord Rotterdam (Olanda)
GRUPA B
Astana (Kazahstan) — Olyampiakos Pireu (Grecia)
APOEL Nicosia (Cipru) — Young Boys Berna (Elveția)
GRUPA C
FK Qabala (Azerbaidjan) — AS Saint-Etienne (Franța)
Anderlecht Bruxelles (Belgia) — FSV Mainz 05 (Germania)
GRUPA D
Zenit Sankt Petersburg (Rusia) — Dundalk FC (Irlanda)
Maccabi Tel-Aviv (Israel) — AZ Alkmaar (Olanda)
GRUPA E
Austria Viena (Austria) — AS Roma (Italia)
Astra Giurgiu (România) — Viktoria Plzen (Cehia)
GRUPA F
Athletic Bilbao (Spania) — KRC Genk (Belgia)
Sassuolo (Italia) — Rapid Viena (Austria)
GRUPA G
Ajax Amsterdam (Olanda) — Celta Vigo (Spania)
Panathinaikos Atena (Grecia) — Standard Liege (Belgia)
GRUPA H
KAA Gent (Belgia) — Șahtior Donețk (Ucraina)
Sporting Braga (Portugalia) — Konyaspor (Turcia)
GRUPA I
Schalke 04 (Germania) — FC Krasnodar (Rusia)
OGC Nice (Franța) — Red Bull Salzburg (Austria)
GRUPA J
Fiorentina (Italia) — Slovan Liberec (Cehia)
PAOK Salonic (Grecia — FC Qarabag (Azerbaidjan)
GRUPA K
Sparta Praga (Cehia) — Hapoel Beer-Sheva (Israele)
Southampton (Anglia) — Inter Milano (Italia)
GRUPA L
FC Zurich (Elveția) — Steaua București (România)
Villarreal (Spania) — Osmanlispor (Turcia)
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole din aceeași secțiune
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Vineri, 28 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Sâmbătă, 29 Octombrie 2016
Vineri, 28 Octombrie 2016