Fotbal / Chivu a marcat un gol superb pentru Inter, dar s-a accidentat

168

Fundașul Cristian Chivu, de la Internazionale Milano, a marcat un gol și a suferit o accidentare în prima repriză a meciului cu AC Torino, scor 2-2.

Chivu a început meciul ca titular și a deschis scorul în minutul 5, transformând o lovitură liberă de la 22 de metri. Fundașul român s-a accidentat și a fost înlocuit, în minutul 28, cu Alvaro Pereira. Cel de-al doilea gol al gazdelor a fost înscris de Cambiasso, în minutul 66.

"Am primit o lovitură într-un loc în care aveam deja probleme. Am încercat să joc în continuare, dar era imposibil. Totuși cred că voi avea nevoie doar de vreo două zile pentru recuperare, nu este o accidentare gravă", a spus Chivu.