Fotbal / FC Vaslui - FC Viitorul Constanța 0-1

207
1

FC Viitorul Constanța a învins pe FC Vaslui cu scorul de 1-0 (0-0), seara trecută, în deplasare, într-o partidă din etapa a 26-a a Ligii I de fotbal, potrivit Agerpres.ro.
Unicul gol al partidei a fost marcat de tânărul Florin Tănase (85), acesta fiind primul gol în Liga I pentru fotbalistul de 19 ani.
Viitorul a mai acuzat neacordarea a două penalty-uri, unul în prima repriză, când Bogdan Mitrea a fost busculat evident în careu de Cesar Ortiz, iar apoi în repriza a doua, la un presupus henț al lui Madson în propriul careu.
Viitorul a reușit prima sa victorie în ultimele șase partide (două egaluri, trei eșecuri). Viitorul are două victorii în 2014, ambele în deplasare (2-1 cu Dinamo, 1-0 cu FC Vaslui).
FC Vaslui a pierdut două din ultimele trei partide jucate acasă (0-1 cu FC Botoșani, 0-1 cu Viitorul).
Nicolae Dică (Viitorul) a jucat meciul cu numărul 300 în Liga I.