Fotbal feminin / CS Universitatea Alexandria, adversara Selenei SN Constanţa
205
Articole de la același autor
LIVE TEXT. Eveniment sportiv important pentru fotbalul din Constanța! FC VIITORUL FUZIONEAZĂ CU FC FARUL
21 Iunie 2021
Rugby / Etapa a doua a Superligii. Steaua descinde la Constanţa
29 Aprilie 2021
Etapa regulară din Liga de junioare U17 la fotbal feminin s-a încheiat odată cu disputarea ultimele meciuri din Seria 2.
Universitatea Olimpia Cluj - LPS Cluj-Napoca 16-1
ACS Olimpic Star - Atletic Olimpia Gherla 1-1
În etapa zonală a competiției, s-au calificat primele două clasate din fiecare dintre cele șase serii, informează Federaţia Română de Fotbal.
Echipele calificate în etapa zonală:
ACS Fortuna Becicherecu Mic (locul 1, seria 1), ACS ASU Politehnica Timişoara (locul 2, seria 1), AFC Universitatea Olimpia Cluj (locul 1, seria 2), LPS Cluj-Napoca (locul 2, seria 2), ACS Vasas Femina FC (locul 1, seria 3), ACS Fotbal Feminin Baia Mare (locul 2, seria 3), ACS Zimbrul Tulcea (locul 1, seria 4), CN Nicu Gane Fălticeni (locul 2, seria 4), CS Universitatea Alexandria (locul 1, seria 5), ACS Atletic Drobeta Turnu-Severin (locul 2, seria 5), AFC Fair-Play București (locul 1, seria 6) şi ACS Selena S.N. Constanţa (locul 2, seria 6).
Conform regulamentului, au rezultat următoarele şase jocuri:
ACS Fortuna Becicherecu Mic – LPS Cluj-Napoca
AFC Universitatea Olimpia Cluj – ACS ASU Politehnica Timişoara
ACS Vasas Femina FC – CN Nicu Gane Fălticeni
ACS Zimbrul Tulcea – ACS Fotbal Feminin Baia Mare
CS Universitatea Alexandria – ACS Selena S.N. Constanţa
AFC Fair-Play București – ACS Atletic Drobeta Turnu Severin
Toate meciurile din etapa zonală vor avea loc sâmbătă, 26 iunie, de la ora 17:30.
Foto: Facebook / Selena Constanţa - Fotbal feminin
Universitatea Olimpia Cluj - LPS Cluj-Napoca 16-1
ACS Olimpic Star - Atletic Olimpia Gherla 1-1
În etapa zonală a competiției, s-au calificat primele două clasate din fiecare dintre cele șase serii, informează Federaţia Română de Fotbal.
Echipele calificate în etapa zonală:
ACS Fortuna Becicherecu Mic (locul 1, seria 1), ACS ASU Politehnica Timişoara (locul 2, seria 1), AFC Universitatea Olimpia Cluj (locul 1, seria 2), LPS Cluj-Napoca (locul 2, seria 2), ACS Vasas Femina FC (locul 1, seria 3), ACS Fotbal Feminin Baia Mare (locul 2, seria 3), ACS Zimbrul Tulcea (locul 1, seria 4), CN Nicu Gane Fălticeni (locul 2, seria 4), CS Universitatea Alexandria (locul 1, seria 5), ACS Atletic Drobeta Turnu-Severin (locul 2, seria 5), AFC Fair-Play București (locul 1, seria 6) şi ACS Selena S.N. Constanţa (locul 2, seria 6).
Conform regulamentului, au rezultat următoarele şase jocuri:
ACS Fortuna Becicherecu Mic – LPS Cluj-Napoca
AFC Universitatea Olimpia Cluj – ACS ASU Politehnica Timişoara
ACS Vasas Femina FC – CN Nicu Gane Fălticeni
ACS Zimbrul Tulcea – ACS Fotbal Feminin Baia Mare
CS Universitatea Alexandria – ACS Selena S.N. Constanţa
AFC Fair-Play București – ACS Atletic Drobeta Turnu Severin
Toate meciurile din etapa zonală vor avea loc sâmbătă, 26 iunie, de la ora 17:30.
Foto: Facebook / Selena Constanţa - Fotbal feminin
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Miercuri, 02 Iunie 2021
Marţi, 18 Mai 2021
Vineri, 14 Mai 2021
Marţi, 11 Mai 2021
Joi, 06 Mai 2021
Joi, 29 Aprilie 2021
Marţi, 06 Aprilie 2021
Duminică, 07 Februarie 2021
Luni, 11 Ianuarie 2021
Marţi, 24 Noiembrie 2020