Fotbal, Liga a II-a / Unirea Constanţa, învinsă, pe teren propriu, de AFK Csikszereda

106
Fotbal, Liga a II-a / Unirea Constanţa, învinsă, pe teren propriu, de AFK Csikszereda - 24287353712964140940531926010126-1633260010.jpg

Echipa Unirea Constanţa a fost învinsă, cu scorul de 1-2 (1-2), de AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, într-o partidă disputată pe terenul din Techirghiol, contând pentru etapa a noua a Ligii a II-a la fotbal.

Oaspeţii au deschis rapid scorul, prin Schieb (min. 8), acelaşi jucător reuşind „dubla”, în minutul 19. În prelungirile primei reprize (min. 45+2), Unirea a redus din diferenţă, prin Ardelean, însă, partea a doua a jocului, nu s-a mai marcat şi constănţenii au pierdut toate cele trei puncte.

În clasament, Unirea ocupă locul 17, cu patru puncte.

Etapa viitoare (16 octombrie), echipa constănţeană va juca, în deplasare, cu ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu.