123
Fotbal - Liga I: Egalitate în meciul dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe și FC Viitorul - se-1564950085.jpg

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate cu FC Viitorul, 2-2 (1-0), duminică seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a patra a Ligii i de fotbal, scrie Agerpres.

Sepsi OSK a smuls egalul în ultimele secunde ale partidei, în urma unui gol înscris de algerianul Rachid Bouhenna (90+3), la o fază la care constănțenii au acuzat fault asupra fundașului Virgil Ghiță.

Covăsnenii au deschis scorul în acest meci prin Nicolae Carnat (37), la primul său gol în Liga I. FC Viitorul a întors scorul după pauză, în decurs de șase minute, prin golurile înscrise de Andrei Ciobanu (47) și Eric de Oliveira (52 - penalty), ambele venite după erori ale fundașului croat Hrvoje Barisic.

Antrenorul echipei covăsnene, Csaba Laszlo, a primit cartonaș roșu în min. 90+3, după golul al doilea al gazdelor.

FC Viitorul a avut un gol anulat în min. 73, pentru un presupus fault în atac comis de Andreaș Calcan, cel care a trimis mingea în poartă.

Sepsi OSK are patru egaluri în tot atâtea etape, iar FC Viitorul venea după trei victorii consecutive.