Fotbal, Liga II / Dinamo II – FC Viitorul 0-1

395
3
În urmă cu câteva minute arbitrul Cristi Balaj a pus capăt meciului dintre Dinamo II și FC Viitorul, terminat cu victoria oaspeților, scor 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat de fostul stelist, Nicolae Dică în minutul 73.

În urma acestui rezultat, FC Viitorul acumulează 35 de puncte în clasament și revine în fruntea ierarhiei din Seria I a Ligii a II-a.

Etapa viitoare, FC Viitorul va juca pe teren propriu în compania formației Delta Tulcea (ocupanta locului 3).

Au evoluat:

Dinamo II București: 1. A. Pena – 7. S. Scărlătescu, 8.N. Mușat (cpt) (3. I. Burnea min.72), 14. A. Ursache ( 17. R. Cazacu – min.28), 15. R. Crișan, 16. M. Bitez ( 20. M. Măzărache – min 59), 18. R. Stănescu, 19. D. Lemac, 21. M. Ioniță, 22. D. Stanca, 26. A. Nițu (antrenor Ion Marin)

FC Viitorul Constanța: 1. M. Bolboașă, 3. L. Turcu, 4. Fl. Bejan, 5. M. Onicaș, 8. A. Lazăr, 10. V. Cristocea (cpt) ( 30. R. Benzar – min 78), 11. A. Chițu ( 7. G. Călințaru – min 66), 15. A. Iacob, 19. V. Rusu ( 9. M. Jianu – min.61), 20. N. Dică, 23. V. Crețu. (antrenor Cătălin Anghel)

Au arbitrat: Cristi Balaj (Baia Mare) asistat de Gabriel Stroie (Pitești) și Claudiu Florea (Pitești)

Simpatizant
31 martie 2012
Hai Viitorul!

Bravo baieti! Liga 1 e aproape. Va mai trebuie un stadion nou in Constanta si gata Campioana Romaniei!

spectator la meci
Victorie Chinuita

Vai de CS Ovidiu al vostru, pardon FC Viitorul Constanta, s-au chinuit in prima repriza si a trebuit sa mearga Gica Hagi la pauza ca sa ii mobilizeze pe jucatorii ovidieni, ca altfel iesea remiza. Mai multa ambitie data viitoare baieti !!!

Anonymous
@ simpatizant

ce caraghios esti ba omule... deja sunt campioni... :)) dar nu au stadion..asta e ca un priveghi fara cadavru :))) go shoot yourself mate` !!!