Germania a învins Algeria, după prelungiri, și s-a calificat în sferturile CM

153
Germania a învins Algeria, după prelungiri, și s-a calificat în sferturile CM - germania-1404195293.jpg

Reprezentativa Germaniei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, în urma victoriei din meciul cu selecționata Algeriei, scor 2-1, după prelungiri, luni, la Porto Alegre, în optimile competiției.

Pentru Germania au marcat Schurrle '92 și Ozil '119, iar pentru Algeria a înscris Djabou '120+2.

Germania: Neuer - Mustafi (Khedira '70), Mertesacker, Boateng, Höwedes - Schweinsteiger (Kramer '109), Lahm, Kroos - Özil, Müller, Götze (Schurrle '46). Selecționer: Joachim Löw

Algeria: Mbolhi - Mandi, Mostefa, Belkalem, Halliche (Bougherra '97), Ghoulam - Lacen - Taider (Brahimi '78), Feghouli, Slimani - Soudani (Djabou '100). Selecționer: Vahid Halilhodzici