X
Gloria Albești, foarte aproape de Liga 3
201

Articole de la același autor
Doliu în fotbalul românesc. A murit Ionuț Popa!
25 Iunie 2020
Liverpool, campioană în Premier League după 30 de ani
26 Iunie 2020
Jeremy Mathieu, nevoit să se retragă din fotbal
25 Iunie 2020
Gloria Albești, reprezentanta județului Constanța la meciurile de baraj pentru Liga 3, este la doar un meci distanță de o promovare istorică.
Conform tragerii la sorți Gloria Albești a fost repartizată în mini-grupa B, regiunea 7, alături de reprezentantele Tulcei (Pescărușul Sarichioi) și Buzăului (CSM Râmnicu Sărat).
Pescărușul Sarichioi a anunțat însă că nu va participa la acest mini-turneu din cauza faptului că nu poate respecta protocolul medical impus de Ministerul Tineretului și Sportului și Ministerul Sănătății, cu privire la disputarea meciurilor de fotbal pe timpul pandemiei.
Astfel, promovarea se va decide practice în manșă unică. Meciul dintre Gloria Albești și CSM Râmnicu Sărat este programat sâmbătă 1 august de la ora 17.30 și se va disputa pe teren neutru, cel mai probabil la Slobozia sau Galați.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Luni, 27 Iulie 2020
Joi, 23 Iulie 2020
Vineri, 17 Iulie 2020
Sâmbătă, 27 Iunie 2020
Duminică, 19 Iulie 2020