Handbal feminin: CSM Bucureşti a învins echipa maghiară FTC-Rail Cargo Hungaria

170
Handbal feminin: CSM Bucureşti a învins echipa maghiară FTC-Rail Cargo Hungaria - 7743431550934517csmbucurestiafos-1603037414.jpg

CSM Bucureşti a învins echipa maghiară FTC-Rail Cargo Hungaria, cu scorul de 25-19 (12-10), duminică, în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'', într-un meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin, potrivit Agerpres.

CSMB a reuşit a treia sa victorie, în patru meciuri jucate în grupă, la capătul unui meci cu multe greşeli şi ratări de ambele părţi.

La CSM a revenit Cristina Neagu, după ce a fost absentă o perioadă din cauza infectării cu COVID-19.

Ferencvaros a fost mai bună în prima parte a meciului şi a condus cu 4-1, dar CSMB a egalat, 4-4, dar oaspetele au avut avantaj în continuare, 6-4, 7-5. ''Tigroaicele'' au condus prima oară în min. 25, cu 9-8, iar la pauză aveau avantaj de două goluri, 12-10.

CSM Bucureşti a dominat repriza secundă, în ciuda unei perioade de circa opt minute fără gol, câştigând clar, cu 25-19.