Handbal masculin / Dinamo București, calificată în semifinala Ligii Naționale

151
Handbal masculin / Dinamo București, calificată în semifinala Ligii Naționale - dinamohandbalfb-1491660118.jpg

Dinamo București s-a calificat în semifinalele Ligii Naționale la handbal masculin, sâmbătă, după ce a învins-o pe AHC Dunărea Călărași cu scorul de 23-21 (13-9), în deplasare, în meciul al doilea din sferturile de finală.

Dinamo, victorioasă în primul duel cu Dunărea, scor 31-26, și a câștigat seria cu scorul general de 2-0. Sferturile de finală se dispută după sistemul cel mai bun din trei meciuri.

Pentru Dinamo au marcat Vrankovic 5 goluri, Șandru 5, Allahkaram Esteki 4, Mironescu 3, Șania 2, Asoltanei 2, Savenco 1, Cîmpan 1.

În sferturile de finală, sâmbătă are loc partida HC Vaslui — CSM București (24-27 în primul joc), duminică se joacă meciul SCM Poli Timișoara — Potaissa Turda (22-31), iar luni are loc jocul HC Dobrogea Sud — HC Odorhei (22-27).