HCM Constanța face scor de maidan cu Handball West Wien

317
Echipa de handbal mas-culin HCM Constanța a susținut, ieri, în Austria, un nou meci amical, adversară fiind Handball West Wien, for-mație clasată pe locul șapte în ultima ediție de campionat. Jucătorii antrenați de Lucian Râșniță și Eden Hairi au continuat seria victoriilor, impunându-se detașat, cu scorul de 38-26, după ce, la pauză, aveau avantaj de numai trei goluri, 16-13.
După acest test, HCM-ul își continuă drumul spre Germania, unde va efectua un stagiu de pregătire de zece zile la Goppingen.
Altfel, în Supercupa Româ-niei, competiție organizată, în premieră, de FRH, campioana HCM Constanța și câștigătoarea Cupei României, Steaua București, își vor disputa trofeul într-o partidă programată în data de 6 septembrie, în Sala Polivalentă din Capitală.