Selecționata București, zdrobită în Challenge Cup la rugby

Incapabili de a marca un eseu la Paris

388
Cu un constănțean (Adrian Apostol) în XV-le titular și cu alți trei (Cristian Munteanu, Bogdan Petreanu, Constantin Gheară) pe banca de rezerve, Selecționata București a fost surclasată, pe Stade Charlety, scor 3-49 (0-7 la eseuri) de Stade Francais Paris, în cea de-a doua partidă din cadrul Grupei 1 a Challenge Cup la rugby.
Singurele puncte ale românilor au fost aduse de Florin Vlaicu, dintr-o lovitură de penalitate dictată în ultimul minut al primei reprize.
În cealaltă partidă a grupei, Worcester a învins, sâmbătă, în deplasare, scor 34-3, pe Crociati.
Clasament la zi: 1. Stade Français Paris (9 p), 2. Worcester (5 p), 3. Selecționata București (5 p), 4. Crociati (0 p).
Etapa viitoare: Crociati - Stade Français Paris (10 decembrie), Selecționata București - Worcester (11 decembrie).