Inter Milano a făcut o nouă victimă. Echipa lui Conte este lider în Serie A

885

Inter Milano a ajuns la opt victorii în această ediție de Serie A, după 2-1 pe terenul celor de la Brescia. Echipa lui Antonio Conte a trecut pe primul loc în campionat, însă Juventus își poate relua poziția de lider, dacă va reuși victoria cu Genoa.

Lautaro Martinez a deschis scorul în deplasarea cu Brescia, în minutul 23.

După pauză, Mario Balotelli i-a dat mari bătăi de cap lui Handanovic, dar portarul nerazzurrilor a făcut minuni.

Lukaku a dus scorul la 2 la 0 pentru Inter, după ce a luat o acțiune pe cont propriu. A fost a șaptea reușită a atacantului adus de la Manchester United.

Balotelli a mai avut o mare ocazie, dar Handanovic a fost din nou la post. Skriniar a marcat în propria poartă în minutul 76, însă trupa lui Antonio Conte a știut să păstreze avantajul de un gol și a obținut încă trei puncte.