Portarul Iker Casillas, RECORD de imbatabilitate

124
1

Recordul de imbatabilitate al portarului Iker Casillas s-a oprit la 952 de minute, după ce olandezul Klaas-Jan Huntelaar a reușit să marcheze unicul gol al lui Schalke 04 în finalul partidei pierdute categoric pe teren propriu în fața celor de la Real Madrid (1-6), miercuri seara, în prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, informează Agerpres. Spre dezamăgirea lui Casillas, reușita lui Huntelaar a venit în minutul 90 al întâlnirii de la Gelsenkirchen, când atacantul batav a trimis mingea în poarta spaniolilor cu un voleu imparabil.