Juniorii Academiei "Gheorghe Hagi" au jucat cu Galatasaray

225
Două echipe ale Academiei de Fotbal "Gheorghe Hagi" (juniori B și juniori C) au susținut, zilele trecute, la Istanbul, meciuri test contra echipelor similare ale clubului Galatasaray.

Juniorii B (născuți 1996-1997), pregătiți de Vasile Mănăilă, au reușit să învingă pe Galatasaray cu 4-2 (2-1). Golurile constănțene au fost marcate de Andrei Ludușan, Bogdan Burlă și Radu Stănișoară. S-au jucat două reprize a câte 40 minute.

Au evoluat pentru Academia Hagi: Căbuz - Toriște, Manea, Iacob, Otei - Marin, Nedelcu, Carabela - Tudoran, Burlă, Ludușan. Au mai jucat: Tordai, Boerean, Cicâldău, Rogoza, Stănișoară, Oarnă, Stoica.

Întâlnirea Juniorilor C (născuți în 1998) dintre Galatasaray și Academia Hagi s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 4-3 (2-1). Golurile formației pregătite de Cristian Șchipu au fost înscrise de Andrei Ciobanu, Florinel Coman și Robert Grecu.

Constănțenii au scăpat printre degete victoria, Galatasaray întorcând rezultatul în ultimele 10 minute, când a punctat în două rânduri. S-au jucat două reprize a câte 35 minute.

Au evoluat pentru Academia Hagi, în repriza 1: Dur-Bozoancă - Căpușă, Ghiță, Kilyen, Dumitrescu - Casap, Iani, I. Hagi - Ciobanu, Coman, Cârnaț; repriza 2: Dur-Bozoancă (60 Peltea) - Vlădescu, Căpușă, Ghiță, Rusu (50 L. Gheorghe) - Dumitrescu (50 Manole), Trancă, Casap - Grecu, Coman, I. Hagi.