Juniorii României, în Top 10 la Tennis Europe Junior Masters

102

Week-end-ul trecut, constănțenii Selma Cadâr și Ștefan Paloși și bucureșteanca Mihaela Mărculescu au participat la turneul Tennis Europe Junior Masters, desfășurat la Reggio Calabria. La categoria feminină, Selma a fost la un pas de a urca pe podium, însă a cedat în fața jucătoarei britanice Francesca Jones, ocupând astfel locul al patrulea. Selma a fost urmată în clasament de conaționala sa, Mihaela Mărculescu, clasată pe locul al cincilea. La masculin, Ștefan Paloși s-a clasat pe poziția a șaptea. Acest turneu a fost cel mai important concurs dedicat jucătorilor U14. Cei trei sportivi români au fost însoțiți de antrenorul federal Radu Bădin.