148
Kempo / Sportivii de la CS Năvodari, 10 centuri adjudecate la Cupa New K1 Generation - 1-1662987985.jpg

Sala Sporturilor din Năvodari a găzduit întrecerile celei de-a şasea ediţii a Cupei New K1 Generation, competiție organizată de Clubul Sportiv Năvodari, sub egida Federației Române de Kempo.

A fost o ediție cu meciuri spectaculoase de kempo, în care s-au pus în joc 20 de centuri, 70 de cupe, medalii și diplome.

Ca de fiecare dată, sportivii de la CS Năvodari au fost la înălțime, reușind să îşi adjudece 10 centuri - jumătate dintre cele puse în joc.

Lotul antrenat de Marcel Jipeanu a fost alcătuit din 35 de sportivi, care au câștigat 33 de meciuri, pierzând doar două.