141
Luptătorii constănțeni au câștigat trei medalii la Naționalele de lupte pe plajă - luptatorii-1440950440.jpg

Week-end-ul trecut, pe plaja "Laguna" din Mangalia, a avut loc Campionatul Național individual de lupte pe plajă destinat categoriilor de vârstă cadeți și juniori. Peste 300 de sportivi din țară s-au prezentat la ediția din acest an.

La această competiție, au participat și trei cluburi dobrogene: CS Farul, LPS Constanța și CS Mangalia.

Răzvan Arnăut (CS Farul) a câștigat bronzul la categoria 60 kg cadeți, tot bronz a luat și Ana Maria Bunduc (CS Mangalia), vicecampioană la luptele pe plajă, la categoria 50 kg - cadeți, în timp ce colegul său de club Andrei Balaban a câștigat argintul la +70 kg. Tot de la CS Mangalia, Cătălin Pârvu s-a clasat pe locul cinci la 60 kg cadeți.

Cel mai bun rezultat al sportivilor de la LPS a fost înregistrat de Cristian Stoicescu, locul cinci la 80 kg juniori.