MECI ISTORIC! Barcelona înscrie de 6 ori cu PSG și se califică în "sferturi"

190
MECI ISTORIC! Barcelona înscrie de 6 ori cu PSG și se califică în

FC Barcelona a reușit o calificare de senzație în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seară, pe Camp Nou, după o victorie incredibilă cu scorul de 6-1 (2-0) în fața formației Paris Saint-Germain, care câștigase cu 4-0 în turul optimilor.

Gazdele au sperat din start că pot întoarce rezultatul și după doar 3 minute aveau 1-0, prin reușita lui Suarez cu capul din câțiva metri. S-a făcut 2-0 în minutul 40, când Kurzawa a lovit greșit o minge care a ajuns în poarta lui Trapp. După acel 0-4 din tur, remontada părea în grafic, scrie gsp.ro

Emoțiile francezilor au devenit tot mai mari în minutul 50, când Messi a făcut 3-0 din penalty. STOP! A apărut Edinson Cavani, care l-a liniștit pe Unai Emery, când a catapultat o minge în plasa lui Ter Stegen, 3-1!

Barcelona nu s-a lăsat însă! A mai înscris de două ori în minutele 88 și 90+1 prin Neymar. Golul calificării a venit în ultimul minut al prelungirilor. 5 minute dictase arbitrul neamț. Cu Ter Stegen în careul advers, Neymar a lobat o minge peste toată apărarea franceză. Balonul a plutit până la Sergi Roberto, care a punctat din apropiere și a dus-o pe Barcelona în "sferturi"! Uluitor, supranatural!, mai notează gsp.ro