Medaliații de la FOTE vor avea premiile dublate
Articole de la același autor
CS Cleopatra a pierdut finala cu Steaua
08 Iunie 2015
Stadionul "Farul" va găzdui Supercupa României
01 Iulie 2015
Ocupanții primelor trei locuri la Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE) vor avea premiile dublate, informează site-ul oficial al Comitetului Olimpic și Sportiv Român (COSR). Alin Petrache, președintele COSR a luat această decizie în baza HC 1447/2007 cu modificările și completările ulterioare. Conform aceluiași act normativ vor fi recompensați și sportivii clasați pe locurile 4-,6, dar și colectivele tehnice care au contribuit la obținerea locurilor 1-6.
Iată liste cu sportivii care vor fi premiați:
Medalii de aur
Andrea Miklos - atletism - 400 m
Georgiana Iuliana Aniței - atletism - triplusalt
Maria Claudia Gâdea - înot - 400 m mixt
Medalii de argint
Selma Ștefania Cadâr, Andreea Prisacariu - Tenis - dublu
Răzvan Cristian Grecu - atletism - triplusalt
Mihaiță Andrei Micu - atletism - aruncarea ciocanului
Răzvan Adrian Ciolan - judo - 73 kg
Bogdan Ioan Sitoianu - atletism - săritura in lungime
Medalii de bronz
Selma Ștefania Cadâr - tenis - simplu
Daniel Cristian Martin - înot - 200 m spate
Locuri 4
Andreea Daniela Ciurusniuc, Olivia Cimpian, Ioana Teodora Crișan - gimnastică artistică – echipe
Maria Claudia Gâdea - înot - 200 m mixt
Locuri 5
Raluca Adriana Vrabie - atletism - aruncarea suliței
Diana Elena Bogoș - atletism - 800 m
Echipa feminina de handbal a României (Ana Maria Berbece, Alexandra Diana Badea, Alexandra Ioana Banciu, Daria Bucur, Cristina Adelina Crețu, Bianca Ana Maria Dinuț, Daciana Hosu, Claudia Eugenia Lacatus, Ana Maria Lopataru, Alexandra Muntean , Elena Nagy, Raluca Maria Petruș, Aura Teodora Popescu, Andreea Tecar, Sorina Maria Tirca)
Loredana Elena Cimpoieru - atletism - 1500 m
Vlad Codruț David Luncan - judo - 50 kg
Locuri 6
Ioana Teodora Crișan -gimnastică artistică - bârnă
Ioana Teodora Crișan - gimnastică artistică - individual compus
Iulia Drăgoi - atletism - 2000 m obstacole
Iată liste cu sportivii care vor fi premiați:
Medalii de aur
Andrea Miklos - atletism - 400 m
Georgiana Iuliana Aniței - atletism - triplusalt
Maria Claudia Gâdea - înot - 400 m mixt
Medalii de argint
Selma Ștefania Cadâr, Andreea Prisacariu - Tenis - dublu
Răzvan Cristian Grecu - atletism - triplusalt
Mihaiță Andrei Micu - atletism - aruncarea ciocanului
Răzvan Adrian Ciolan - judo - 73 kg
Bogdan Ioan Sitoianu - atletism - săritura in lungime
Medalii de bronz
Selma Ștefania Cadâr - tenis - simplu
Daniel Cristian Martin - înot - 200 m spate
Locuri 4
Andreea Daniela Ciurusniuc, Olivia Cimpian, Ioana Teodora Crișan - gimnastică artistică – echipe
Maria Claudia Gâdea - înot - 200 m mixt
Locuri 5
Raluca Adriana Vrabie - atletism - aruncarea suliței
Diana Elena Bogoș - atletism - 800 m
Echipa feminina de handbal a României (Ana Maria Berbece, Alexandra Diana Badea, Alexandra Ioana Banciu, Daria Bucur, Cristina Adelina Crețu, Bianca Ana Maria Dinuț, Daciana Hosu, Claudia Eugenia Lacatus, Ana Maria Lopataru, Alexandra Muntean , Elena Nagy, Raluca Maria Petruș, Aura Teodora Popescu, Andreea Tecar, Sorina Maria Tirca)
Loredana Elena Cimpoieru - atletism - 1500 m
Vlad Codruț David Luncan - judo - 50 kg
Locuri 6
Ioana Teodora Crișan -gimnastică artistică - bârnă
Ioana Teodora Crișan - gimnastică artistică - individual compus
Iulia Drăgoi - atletism - 2000 m obstacole
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole din aceeași secțiune
Miercuri, 05 August 2015
Miercuri, 05 August 2015
Miercuri, 05 August 2015
Miercuri, 05 August 2015
Miercuri, 05 August 2015
Miercuri, 05 August 2015
Miercuri, 05 August 2015
Marţi, 04 August 2015
Marţi, 04 August 2015
Marţi, 04 August 2015
Marţi, 04 August 2015
Marţi, 04 August 2015