Mircea Sandu, dezmăgit de Supercupă: A fost fotbal puțin

548

Președintele FRF, Mircea Sandu, s-a arătat nemulțumit de spectacolul oferit de Oțelul și Steaua la Piatra Neamț, în Supercupă.

"Meci modest, cu multe întreruperi. Cred că s-au jucat doar vreo 22 de minute, românește. Jocul m-a nemulțumit. Gesticulăm mult și jucăm foarte puțin", a declarat Sandu, citat de Realitatea.net.

Totuși, șeful de la Casa Fotbalului consideră că victoria Oțelului a fost meritată, mai ales datorită evoluției mai bune din prima repriză. În schimb, Steaua i-a lăsat un gust amar: "Steaua m-a dezamăgit, nu a arătat mare lucru".

Campioana Oțelul Galați a câștigat Supercupa României , pentru prima oară în istorie, după ce a învins, duminică, la Piatra Neamț, cu scorul de 1-0 (1-0), deținătoarea Cupei, Steaua.