Pătrașcu a debutat la Națională

342
Mijlocașul la închidere farist Florin Pătrașcu (22 ani) a debutat, ieri, în echipa națională de tineret a României, cu ocazia partidei amicale pe care tricolorii au susținut-o, în Portugalia, cu reprezentativa Under-20 lusitană. Scorul a fost 1-1, iar Pătrașcu a intrat pe teren în partea secundă a meciului. Partida s-a disputat la Alcains. Pentru români a deschis scorul B. Stancu, în minutul 22, gazdele egalând în minutul 60. Selecționerul Emil Săndoi a început meciul în formula: Pantilimon -
Ninu, Tudose, Mardare, Sepsi - Chiacu, Ropotan, Cr. Tănase, Torje - B. Stancu, Cigan. Cele două echipe mai susțin un meci, mâine, de la ora 15 (17 în România), pe stadionul "Municipal" din Castelo Branco.