Prima victorie pentru FCSB! Roș-albaștrii au învins Dinamo!

116

Primul derby FCSB - Dinamo s-a jucat în această seară, de la ora 20:30, pe Arena Națională. FCSB a învins Dinamo cu scorul 2-1, scrie digi24.ro
Golurile învingătorilor au fost marcate de Alibec '10 și Boldrin '75, în timp ce pentru oaspeți a înscris Nemec, în minutul 57.

1-0: Alibec a deschis scorul cu un șut de la 25 de metri.

1-1: Hanca a executat un corner de pe partea stângă și Nemec a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap de la 6 metri. Inițial Istvan Kovacs a anulat golul, dar după ce s-a consultat cu asistentul Alexandru Cerei a validat reușita slovacului.

2-1: Alibec i-a pasat în partea stângă lui Momcilovici, acesta a centrat înapoi în mijlocul careului și Boldrin a marcat cu latul de la 8 metri.

În minutul 87, Mihai Pintilii (FCSB) a primit al doilea cartonaș galben pentru un fault asupra lui Rivaldinho și a fost eliminat de arbitru.

În minutul 90+3, Azer Busuladzici (Dinamo) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben pentru o lovitură cu cotul în față asupra lui Enache.