România și-a definitivat loturile pentru participarea la FOTE
243
Articole de la același autor
"Școala de tenis din Constanța este numărul 1 în România"
26 Ianuarie 2013
Un luptător constănțean a uimit la Gala K1 European Title Fight
12 Decembrie 2012
Giani Nedelcu: "Vrem să batem meci de meci și să aducem 7 jucători"
08 Ianuarie 2013
FC Farul urmărește zece transferuri pentru returul Ligii II
27 Decembrie 2012
Neculai Tănasă este noul președinte al FC Farul
17 Ianuarie 2013
FOTBALIȘTI PUȘI PE LIBER DE FC FARUL. CINE E PE LISTĂ?
17 Decembrie 2012
Lista sportivilor care vor reprezenta România la biatlon, schi alpin, schi fond, sărituri cu schiurile și snowboard la cea de-a 11-a ediție a Festivalului Olimpic al Tineretului European a fost definitivată, relatează Mediafax.
Componența loturilor este următoarea:
Biatlon: Dorottya Buzaș, Richard Crăciun, Raul Andrei Demeter, Bernadette Focze, Norbert Kristo Norbert, Renata Racz (toți șase de la CSȘ Miercurea Ciuc), Oana Andreea Vălean (CSȘ Baia Sprie);
Schi alpin: Ania Monica Caill (CS Caraimanul Bușteni), Mihai Andrei Cențiu (CS Universitar Brașov), Raluca Ciocănel Raluca (CS Carpați Sinaia), Robert Renaldo Frățilă (CS Carpați Sinaia), Ioan Alexandru Nicolescu (AS Montana Ski Poiana Brașov), Koppany Papp Koppany (CSȘ Miercurea Ciuc);
Schi Fond: Reka Bajko (CSȘ Gheorgheni), Daniela Sabinela Capata, Alin Florin Cioancă și Marius Daniel Talpaș (toți trei de la LPS Bistrița), Luca Daniel Cojocaru și Daniel Florin Pripici (ambii CSȘ Sinaia), Erszebet Emilia Sara și Edit Vakaria (ambele de la CSȘ Gheorgheni);
Sărituri cu schiurile: Robert Buzescu-Purice și Raluca Mădălina Trîmbitaș (ambii de la CSȘ Brașovia), Daniela – Vasilica Haralambie (CS Săcele), Sorin Iulian Pîtea și Eduard Torok (ambii de la CSS Dinamo Râșnov), Robert Valentin Tatu (CS Dinamo Centrul Sportiv Brașov); Snowboard: Peter Almasi și Ionuț Daniel Ungureanu (ambii de la CS Triple S Predeal), Luana Cherecheș Luana (CS Crazy Bike Sibiu).
Nu mai puțin de 910 sportivi din 45 de țări vor participa la Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE) 2013, care va avea loc la Brașov și pe valea Prahovei în perioada 17-22 februarie.
Componența loturilor este următoarea:
Biatlon: Dorottya Buzaș, Richard Crăciun, Raul Andrei Demeter, Bernadette Focze, Norbert Kristo Norbert, Renata Racz (toți șase de la CSȘ Miercurea Ciuc), Oana Andreea Vălean (CSȘ Baia Sprie);
Schi alpin: Ania Monica Caill (CS Caraimanul Bușteni), Mihai Andrei Cențiu (CS Universitar Brașov), Raluca Ciocănel Raluca (CS Carpați Sinaia), Robert Renaldo Frățilă (CS Carpați Sinaia), Ioan Alexandru Nicolescu (AS Montana Ski Poiana Brașov), Koppany Papp Koppany (CSȘ Miercurea Ciuc);
Schi Fond: Reka Bajko (CSȘ Gheorgheni), Daniela Sabinela Capata, Alin Florin Cioancă și Marius Daniel Talpaș (toți trei de la LPS Bistrița), Luca Daniel Cojocaru și Daniel Florin Pripici (ambii CSȘ Sinaia), Erszebet Emilia Sara și Edit Vakaria (ambele de la CSȘ Gheorgheni);
Sărituri cu schiurile: Robert Buzescu-Purice și Raluca Mădălina Trîmbitaș (ambii de la CSȘ Brașovia), Daniela – Vasilica Haralambie (CS Săcele), Sorin Iulian Pîtea și Eduard Torok (ambii de la CSS Dinamo Râșnov), Robert Valentin Tatu (CS Dinamo Centrul Sportiv Brașov); Snowboard: Peter Almasi și Ionuț Daniel Ungureanu (ambii de la CS Triple S Predeal), Luana Cherecheș Luana (CS Crazy Bike Sibiu).
Nu mai puțin de 910 sportivi din 45 de țări vor participa la Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE) 2013, care va avea loc la Brașov și pe valea Prahovei în perioada 17-22 februarie.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole din aceeași secțiune
Marţi, 29 Ianuarie 2013
Marţi, 29 Ianuarie 2013
Marţi, 29 Ianuarie 2013
Marţi, 29 Ianuarie 2013
Luni, 28 Ianuarie 2013
Luni, 28 Ianuarie 2013
Luni, 28 Ianuarie 2013