În preliminariile CM 2009 de handbal masculin

România va juca meciurile de pe teren propriu la Oradea

307
1
< 1 min citire
Conducerea Federației Române de Handbal a decis ca meciurile de pe teren propriu ale reprezentativei masculine, din cadrul Grupei a 3-a de calificare în barajul Campionatului Mondial din 2009, să fie găzduite de Sala "Antonio Alexe" din Oradea, primul meci urmând a avea loc pe 3 ianuarie 2008, de la ora 19.00, în compania formației Ciprului. Programul tricolorilor lui Aihan Omer continuă astfel: Cipru - România (Nicosia, 6 ianuarie, ora 20.30), Letonia - România (Riga, 16 ianuarie, ora 19.30) și România - Letonia (Oradea, 20 ianuarie, ora 11.00).
Din această grupă, se va califica în barajul pentru CM din 2009 (Croația) doar prima clasată. Meciurile din baraj se vor juca în sistemul tur-retur, eliminatoriu, la 7-8 iunie (turul), respectiv 15-16 iunie 2008 (returul).

Comentează știrea

WCEHdCgNcZEPIFR
13 mai 2014
IdiSLTBlAX

CAfDJS nkkjhxkjaewf, [url=http://qcqzyeosobdg.com/]qcqzyeosobdg[/url], [link=http://kwownvxipukr.com/]kwownvxipukr[/link], http://sznazcnsqjlb.com/

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0289 secunde