Rugby, FRR. Emerging Ireland a câștigat trofeul IRB Nations Cup 2014

64

Disputata pe Stadionul National Arcul de Triumf, partida care a decis castigatoarea editiei 2014 a IRB Nations Cup a revenit echipei Emerging Ireland care a invins Romania cu rezultatul de 31-10.

Inca din primul minut al jocului irlandezii au preluat initiativa si un atac periculos se putea finaliza in terenul nostru de tinta, balonul insa nu a ajuns lan Keatley, fiind amanat astfel momentul deschiderii scorului.

Nu pentru multa vreme insa, pentru ca verzii au beneficiat de o lovitura de pedeapsa pe care Ian Keatley nu a ezitat sa o joace la but si astfel din minutul doi Emerging Ireland a modificat tabela de marcaj, punand presiune asupra Stejarilor. Citelte mai departe...