154
Rugby / Încheie anul pe podium! CS Dinamo Bucureşti a câştigat finala mică a Ligii Naţionale - 1-1670153506.jpg

Echipa de rugby CS Dinamo Bucureşti a câştigat medaliile de bronz în Liga Naţională, ediţia 2022, după ce a învins, duminică, 4 decembrie, cu scorul de 44-18 (13-11), pe SCM USV Timişoara, în finala mică, disputată pe stadionul „Arcul de Triumf” din Bucureşti.

Pentru titlul de campioană a ediţiei din acest an a Ligii Naţionale, se vor confrunta, tot duminică, pe acelaşi stadion, echipele CSA Steaua Bucureşti şi CSM Ştiinţa Baia Mare.

SCM Timişoara şi CSA Steaua Bucureşti vor disputa, pe 11 decembrie, finala Cupei României.