Ruptură de menisc pentru un fost atacant al Farului

479
Fostul atacant farist Bogdan Apostu, acum la Pandurii Tg. Jiu, s-a ales cu o ruptură de menisc la piciorul stâng în timpul unui antrenament în Turcia și va trebui să fie operat, ceea ce îi va aduce o pauză de cel puțin 30 de zile.
"Am vrut să fac o schimbare de direcție, iar piciorul mi-a rămas prins în gazon. M-am temut să nu fie o ruptură de ligamente, dar se pare că nu e vorba de așa ceva", a declarat Apostu.
Tehnicianul Pandurilor, Petre Grigoraș, estimează că pentru jucătorul său turul de campionat e compromis. "Asta e viața de fotbalist, apar și astfel de accidentări", a punctat Grig.
Aflată în cantonament în Antalya, Pandurii a câștigat cu 4-0 partida de verificare cu Kasimpașaspor, ultima clasată din campionatul Turciei. Unul dintre goluri, cel de 2-0, a fost marcat, în minutul 38, din penalty, de un alt fost farist, Claudiu Voiculeț.