Săgeata a condus de două ori în fieful Concordiei

578
Săgeata Năvodari a obținut un rezultat bun, sâmbătă, în etapa a 20-a a Ligii a
II-a la fotbal, remizând, 2-2 (S. Pană 34 - din penalty, Al. Radu 78 / S. Chițu 19, 71), pe terenul Concordiei Chiajna, formația cu care se luptă pentru al doilea loc promovabil. În urma acestui scor, Săgeata își păstrează locul secund în clasament, la două puncte în fața Concordiei.
Golgeterul echipei năvodărene, Sorin Chițu, a punctat în două rânduri și la Chiajna, oaspeții conducând de tot atâtea ori pe parcursul meciului. Întâi, în minutul 19, Chițu a trimis cu capul, peste portar, în urma unei centrări a lui Boroștean. În minutul 71, Vezan l-a lansat pe contraatac pe Chițu, care l-a depășit pe portarul Niță și a trimis în poarta goală.
În etapa viitoare, sâmbătă, 9 aprilie, Săgeata întâlnește acasă, de la ora 11, Steaua II.

Săgeata (antrenor, Aurel Șunda): Fl. Olteanu - Bold, Goșa, Fl. Popa, Al. Vlad - Olah (85 Șicu), Dâlbea, V. Apostol (67 Jianu), Vezan (77 D. Gheară), Boroștean - S. Chițu.