Săgeata Năvodari a obținut trei puncte la Dorohoi

135

În ciuda problemelor cu care se confruntă, Săgeata Năvodari a obținut o importantă victorie în fața FCM Dorohoi, în ce de-a zecea etapă a Ligii a II-a, scor 2-0. Echipa dobrogeană a efectuat deplasarea fără antrenorul principal Cătălin Anghel, formația fiind condusă în acest meci de Gică Butoiu. Oaspeții au deschis scorul în minutul cinci, când Deletic a trimis balonul în poartă. Același Deletic a marcat și cel de-al doilea gol, în minutul 32. Pentru Săgeata au evoluat: Albuț - Bruno, Muzac (cpt.), Cîrjă, Fl. Pătrașcu, R. Damian, M. Chițu, Srdic, Deletic, Cr. Ganea, I. Stana. Rezerve: Gordin - Iloie, Al. Vieru, I. Ursu, Dunjic, Vagner, E. Năstase. Etapa următoare, Săgeata va întâlni, la Năvodari, CF Brăila. Conform site-ul oficial al echipei, George Poștaliu, președintele clubului Săgeata, a felicitat jucătorii și pe antrenorul Butoiu: "Jucătorii echipei Săgeata Năvodari au demonstrat că au caracter și au reușit o victorie muncită. Vreau cu această ocazie să îi felicit, dar și pe antrenorul Gică Butoiu pentru modul cum a pregătit partida și i-a mobilizat pe băieți. După această victorie, ne dorim ca lucrurile să se pună la punct și să ne continuăm seria victoriilor".

Săgeata Năvodari a rămas tot pe locul al treilea al clasamentului, cu 20 de puncte acumulate.

Rezultatele celorlalte partide ale etapei a zecea : Academica - SC Bacău, 2-1; Gloria Buzău - CSM Unirea Slobozia, 1-0; FC Farul - CS Balotești, 2-0; CF Brăila - ACS Berceni, 3-0; FC Voluntari - Rapid CFR Suceava, 2-2.