Săgeata Năvodari, remiză în amicalul cu ASC Berceni

167

Echipa de fotbal Săgeata Năvodari a remizat în cel de-al doilea meci amical cu ASC Berceni din cantonamentul montan. Partida s-a disputat pe stadionul din Ghimbav și s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1, după două reprize echilibrate. Vezan a fost cel care a înscris pentru Săgeata. Antrenorul Cătălin Anghel a început jocul cu Ormenișan, Năstase, Wagner, Nicoară, Cichină și Gorovei, ca și titulari și mai mulți jucători tineri. Din minutul 60, Anghel a schimbat distribuția de start. Acest meci a fost un prilej ca toți membrii lotului să se facă remarcați. Marți, va avea loc următoarea partidă de verificare a dobrogenilor împotriva echipei FC Voluntari, o formație care are în lotul său mai mulți jucători de la Academia Gheorghe Hagi. Săgeata mai are programate alte două meciuri, joi, 14 august, cu Fortuna Câmpina și la încheierea stagiului montan, pe 15 august, cu FC Clinceni.