Săgeata Năvodari se pregătește să plece în Austria

273
< 1 min citire
Luni, lotul nou-promovatei în Liga I, Săgeata Năvodari se va deplasa pe calea aerului în Austria, unde va efectua un cantonament de două săptămâni, în care va susține cinci partide de verificare.
La aeroport, în București, se vor prezenta pentru a pleca în cantonament cu Săgeata și doi jucători care, în campionatul trecut, au evoluat pentru Universitatea Cluj. Este vorba despre atacantul Viorel Dinu, în vârstă de 33 de ani, golgheterul "șepcilor roșii" în ediția trecută, cu 9 goluri, și mijlocașul Apostol Muzac, în vârstă de 26 de ani.
De două zile, se antrenează sub comanda antrenorului Tibor Selymeș, fostul golgheter al FC Farul Constanta, Sorin Chițu, autor a 13 goluri în campionatul trecut, care a revenit la Săgeata, unde a fost principalul marcator în urmă cu câteva sezoane.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.035 secunde