SIMONA HALEP A CÂȘTIGAT FINALA DE LA DOHA!

509
1

UPDATE - SIMONA HALEP a câștigat astăzi finala turneului de tenis feminin de la DOHA. SIMONA HALEP a trecut de germana Angelique Kerber cu scorul de 6-2, 6-3 după un joc magnific în fața numărului 9 WTA.

Simona Halep joacă,în aceste momente, în finala turneului de la Doha, pe nemțoaica Angelique Kerber. Meciul, transmis în direct pe Digi Sport 2.

SETUL 2 SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER

3-2 BREAK SIMONA!! Kerber a avut si un punct norocos, ajutata de fileu.. Sansa foarte buna de castigare a setului si a meciului. ROMÂNII EXULTĂ ÎN TRIBUNE!

2-2 Un game in care Halep a avut o dubla greseala, dar bine ca a castigat jocul.

1-2 Jucatoarea germana isi castiga serviciul. Un schimb superb de mingi, castigat din pacate de Kerber.

1-1 A servit Halep, iar Kerber a avut o minge de break. Meciul devine din ce in ce mai echilibrat.

0-1 Kerber castiga destul de usor. Un game fara istoric.

Incepe setul 2. Serveste Kerber.

In pauza dintre game-uri Kerber pare descumpanita, discutand cu antrenorul. Speram sa nu isi revina :)

SETUL 1 SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER

6-2 Game GREU pentru Halep, care castiga primul set. Kerber a avut trei mingi de break, dar Simona a revenit senzational de fiecare data!

Urmeaza serviciul Simonei, care poate castiga acum primul set.

5-2 Kerber isi ia revansa aici si castiga game-ul greu, dupa egalitate la 40. Simona a tinut-o sub presiune.

5-1 Simona a deschis game-ul cu un AS. game terminat la 15. Kerber NU ARE REPLICĂ!

4-1 UN NOU BREAK PENTRU SIMONA! O lovitură de forehand senzațională a Simonei în acest game. Suporterii români îi scandează numele!

3-1 Românca noastră câștigă game-ul la 0!!

2-1 Kerber revine și câștigă primul game pentru ea.

2-0 la game-uri pentru SIMONA. Jucătoarea noastra castiga usor game-ul in care a servit

1-0 la game-uri pentru SIMONA. BREAK LA 0. inceput EXCELENT PENTRU HALEP.

Incepe meciul. Serveste Kerber.

Se schimbă câteva mingi de încălzire.

Jucătoarele au intrat pe teren, iar arbitra de teren le-a solicitat să aleagă cine servește prima.

Simona Halep s-a calificat, aseara, în finala turneului de tenis feminin de la DOHA, după ce a trecut de poloneza Agnieszka Radwanska cu scorul de 7-5, 6-2 și după un joc magnific în fața numărului 4 WTA.

Numărul 10 mondial, Simona e in prima finală din 2014 și cea de-a zecea din carieră. Până în momentul de față a câștigat șase, toate anul trecut. În actul final se va bate pentru un nou trofeu cu Angelique Kerber.

Poloneza Radwanska conducea la întâlniri directe cu scorul de 3-1, singura victorie a româncei fiind la precedenta confruntare, de la Roma, 6-7(2), 6-1, 6-2. Simona Halep mai trecuse deja de o jucătoare din Top 10 la Doha, învingând-o în sferturi pe Sara Errani, numărul 7 mondial, scor 6-2, 6-0.

UPDATE - În finală, Halep va da piept cu Angelique Kerber. Meciul Halep - Kerber va avea loc azi, în jurul orei 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2.

un admirator
16 februarie 2014
Bravo! Sus ... tot mai sus!

Stiam ca va castiga si finala dupa meciul fantastic facut in semifinala! Simona este noul Hagi al sportului romanesc, adica seriozitate, munca asidua, talent, ambitie, disponibilitate la efort supraomenesc, inteligenta! Simona are potential de nr. 1 in WTA! Mult succes si la Dubai! Vom fi alaturi de tine!