Simona Halep, nominalizată pentru cei mai buni sportivi Balcani

91

Jucătoarea constănțeancă de tenis Simona Halep, nr. 3 mondial, a fost nominalizată în ancheta pentru cei mai buni sportivi ai anului din Balcani, organizată de agenția bulgară BTA, scrie Agerpres. În 2014, Simona Halep a câștigat titlurile WTA de la Doha și București, a jucat finalele la Madrid, Roland Garros și la Turneul Campioanelor și a ocupat locul secund în clasamentul WTA.

Pentru cei mai buni sportivi balcanici mai sunt nominalizați și Larisa Iordache, Alexandru Dumitrescu, Victor Mihalachi, Steluța Duță, Simona Gherman, Tiberiu Dolniceanu, Andreea Ștefania Chițu, Florin Croitoru, Loredana Toma.