După 0-3, acasă, cu Atlant Baranovichi

"Sirenele", ca și eliminate din Cupa CEV

117

Echipa de volei feminin CSV 2004 Tomis Constanța a pășit cu stângul în ediția 2013 / 2014 a Cupei CEV. Formația antrenată de Constantin Alexe a fost învinsă, scor 0-3, de Atlant Baranovichi, vicecampioana Belarusului, într-o partidă disputată, ieri, la Sala Sporturilor, contând pentru manșa întâi a 16-imilor de finală. După un prim set care a stat, surprinzător, sub semnul echilibrului, adjudecat totuși de oaspete, 25-23, au urmat două parțiale în care "sirenele" n-au mai ținut pasul, cedând de fiecare dată cu 12-25.

CSV 2004 Tomis: Anamaria Poncea, Oana Oprea, Roxana Cătinean, Arabela Ispas, Doina Cojocaru, Andreea Ispas, Alexandra Mocanu, Iulia Halchin, Alexandra Kapelovies, Ana-Maria Dumitru și Anamaria Șerban. Manșa a doua se va disputa miercuri, 30 octombrie, în Belarus, și, mai mult ca sigur, va aduce eliminarea Tomisului din competiție. Voleibalistele constănțene nu au reușit în actuala stagiune - campionat, cupe europene - să își adjudece nici măcar un singur set! Și CVM Tomis Constanța și-a început parcursul european. Echipa de pe litoral a întâlnit, aseară, în deplasare, pe Hypo Tirol Innsbruck, într-un meci contând pentru Grupa F a Ligii Campionilor, terminat însă după închiderea ediției. Pentru CVM Tomis, a fost partida cu numărul 50 în cupele europene. (O.A.)