Steaua, egalitate pe teren propriu cu Partizan, după un joc foarte slab

89

Steaua a terminat la egalitate prima manșă cu Partizan, din turul trei preliminar al Ligii Campionilor, scor 1-1. Sârbii au deschis tabela datorită golului marcat de Vulicevic, în minutul 63, dar Varela a egalat în minutul 82, din centrarea lui Hamroun. Campioana României a putut să egaleze grație faptului că portarul a alunecat când se pregătea să iasă.

Au evoluat echipele

Steaua: Cojocaru - Alcenat, Papp, Varela, Toșca - Muniru, Breeveld (Tahar 75) - A. Popa (Tudorie 65), Hamroun (Mihalcea 92), Chipciu - Tade

Partizan: Z. Zivkovic - Vulicevic, Balazic, Fabricio, N. Petrovic - Jetovic - A. Zivkovic, Babovic, Brasanac, Oumarou (Ninkovic) - Bojinov (Saponjic 16)