151
Tenis de masă / Adina Diaconu a câștigat titlul la categoria Under-21, la Zagreb Open - tenis-1494049321.jpg

Jucătoarea română de tenis de masă Adina Diaconu a câștigat titlul la categoria Under-21, vineri, la Zagreb Open, concurs din circuitul ITTF Challenge, după ce a dispus în finală de Ji Eunchae (Coreea de Sud), cu scorul de 3-1 (11-8, 11-13, 11-6, 11-9).

În semifinale, Diaconu a trecut cu 3-2 (8-11, 13-11, 8-11, 11-5, 11-3) de Adriana Diaz (Porto Rico), transmite Agerpres.ro.

Cristian Pletea și Rareș Șipoș au pierdut în primul tur la simplu seniori. La senioare, Camelia Iacob, Andreea Clapă și Andreea Dragoman au cedat în runda inaugurală, iar Diaconu și Elizabeta Samara au cedat în runda secundă. La dublu feminin, Diaconu și Dragoman au fost învinse în sferturile de finală.