Tenis de masă: CE din Polonia / Elizabeta Samara poate conta pe medalia de bronz
Articole recomandate
După argintul cucerit de echipa feminină a României, Elizabeta Samara și Daniela Dodean și-au asigurat azi medaliile de bronz în proba feminină de dublu la Campionatele Europene de tenis de masă din Polonia (Sopot și Gdansk), prin calificarea în semifinalele probei, transmite Agerpres.
Sâmbătă, în semifinale, Samara și Dodean vor întâlni cuplul maghiar Georgina Pota/Krisztina Toth.
La simplu, cele două jucătoare vor evolua vineri seara în optimile de finală.
Constantin Cioti s-a oprit în șaisprezecimi, fiind învins cu 4-1 de ''veteranul'' Samsonov.
Rezultatele de vineri:
simplu feminin
turul IV (șaisprezecimi)
Daniela Dodean - Ganna Gaponova (Ucraina) 4-3 (6, -10, -4, -2, 8, 2, 6)
Elizabeta Samara - Elena Dubkova (Belarus) 4-0 (4, 8, 3, 5)
optimi
Elizabeta Samara - Wu Jiaduo (Germania)
Daniela Dodean - Li Qian (Polonia)
simplu masculin
turul III
Constantin Cioti - Jiri Vrablik (Cehia) 4-1 (8, 9, -4, 7, 8)
șaisprezecimi
Vladimir Samsonov (Belarus) - Constantin Cioti 4-1 (-9, 13, 3, 5, 9)
dublu feminin
turul III (optimi)
Daniela Dodean/Elizabeta Samara - Anna Tihomirova (Rusia)/Veronika Pavlovici (Belarus) 3-1 (2, 9, -7, 5)
sferturi
Daniela Dodean/Elizabeta Samara - Wu Jiaduo/Irene Ivancan (Germania) 4-1 (-10, 5, 7, 5, 3)
semifinale
Daniela Dodean/Elizabeta Samara - Krisztina Toth/Georgina Pota (Ungaria) - ora 11,45.
Sâmbătă, în semifinale, Samara și Dodean vor întâlni cuplul maghiar Georgina Pota/Krisztina Toth.
La simplu, cele două jucătoare vor evolua vineri seara în optimile de finală.
Constantin Cioti s-a oprit în șaisprezecimi, fiind învins cu 4-1 de ''veteranul'' Samsonov.
Rezultatele de vineri:
simplu feminin
turul IV (șaisprezecimi)
Daniela Dodean - Ganna Gaponova (Ucraina) 4-3 (6, -10, -4, -2, 8, 2, 6)
Elizabeta Samara - Elena Dubkova (Belarus) 4-0 (4, 8, 3, 5)
optimi
Elizabeta Samara - Wu Jiaduo (Germania)
Daniela Dodean - Li Qian (Polonia)
simplu masculin
turul III
Constantin Cioti - Jiri Vrablik (Cehia) 4-1 (8, 9, -4, 7, 8)
șaisprezecimi
Vladimir Samsonov (Belarus) - Constantin Cioti 4-1 (-9, 13, 3, 5, 9)
dublu feminin
turul III (optimi)
Daniela Dodean/Elizabeta Samara - Anna Tihomirova (Rusia)/Veronika Pavlovici (Belarus) 3-1 (2, 9, -7, 5)
sferturi
Daniela Dodean/Elizabeta Samara - Wu Jiaduo/Irene Ivancan (Germania) 4-1 (-10, 5, 7, 5, 3)
semifinale
Daniela Dodean/Elizabeta Samara - Krisztina Toth/Georgina Pota (Ungaria) - ora 11,45.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Marţi, 04 Octombrie 2011
Miercuri, 12 Octombrie 2011
Marţi, 11 Octombrie 2011
Marţi, 04 Octombrie 2011
Vineri, 30 Septembrie 2011
Miercuri, 21 Septembrie 2011
Marţi, 26 Iulie 2011