Tenis / Timea Babos a câștigat turneul WTA de la Taipei

86
< 1 min citire
Tenis / Timea Babos a câștigat turneul WTA de la Taipei - timeababostaipei2-1517742953.jpg
Jucătoarea ungară de tenis Timea Babos a câștigat turneul WTA de la Taipei (Taiwan), dotat cu premii totale de 226.750 dolari, în finala căruia a învins-o duminică în două seturi, 7-5, 6-1, pe Katerina Kozlova din Ucraina.
Babos (24 ani), numărul 45 mondial, și-a trecut cu această ocazie în palmares al treilea titlu la simplu în circuitul profesionist, după cele de la Monterrey (2012) și Budapesta (2017).
Kozlova, în vârstă de 23 ani, aflată în locul 85 în ierarhia WTA, a ratat în schimb ocazia de a obține primul titlu din cariera sa, la prima sa finală disputată în circuitul profesionist.
Săptămâna trecută, Timea Babos a cucerit titlul în proba de dublu feminin la Australian Open, alături de Kristina Mladenovic din Franța, care va disputa la rândul ei, duminică, finala de simplu a turneului WTA de la Sankt Petersburg (Rusia), transmite Digi24.ro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0373 secunde