Unirea Slobozia a „demolat-o” pe Csikszereda Miercurea Ciuc cu 6-1

162
1 min citire
Unirea Slobozia a „demolat-o” pe Csikszereda Miercurea Ciuc cu  6-1 - slobozia-csikszereda-1753185352.jpg
Unirea Slobozia a realizat scorul primelor două etape ale Superligii, 6-1 (2-1) cu nou-promovata FK Csikszereda, luni seara, pe teren propriu, la Clinceni.
Unirea a reușit cea mai categorică victorie a sa în prima ligă la capătul unui meci în care oaspeții au jucat circa o oră în zece oameni.
Harghitenii au reușit să deschidă scorul prin slovacul Jozef Dolny, după ce portarul Denis Rusu l-a faultat de Benjamin Babati.
Gazdele au egalat tot după un penalty, transformat cu șansă de Florin Purece, după ce Raul Palmeș l-a faultat pe Christ Afalna. Palmeș a primit inițial cartonaș galben, dar arbitrul a fost sesizat din camera VAR și după vizionarea reluărilor a arătat cartonaș roșu.
Ialomițenii au intrat la pauză în avantaj, după ce „veteranul” croat Adnan Aganovic a marcat din lovitură liberă.
După pauză, tânărul Patrick Dulcea, împrumutat de la FC Argeș, a marcat după o acțiune personală, primul său gol pentru Unirea, dar și în Superligă.
Aganovic a realizat dubla, după o pasă de 60 de metri a lui Ionuț Dinu.
Tânărul Raul Rotund, împrumutat de la Dinamo, a înscris primul său gol în Superligă, după ce portarul Eduard Pap a respins în bară șutul lui Vlad Pop. Ghanezul Ahmed Said a închis tabela, din pasa lui Pop.
Unirea a mai avut o bară, la un lob al lui Ronaldo Deaconu. La meci au asistat doar 339 de spectatori. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.1066 secunde