Urziceni și Brașov, victorii categorice afară
Etapa a cincea a Ligii 1 la fotbal a început vineri, cu două partide: Oțelul - Unirea Urziceni 1-4 (Paraschiv 38 / Bilașco 8p, 88, Maftei 43, Onofraș 85) și Internațional Curtea de Argeș - FC Brașov 0-3 (Ilyeș 14p, Hadnagy 18, C. Munteanu 27). Restul meciurilor rundei se desfășoară după programul: sâmbătă, 29 august: Ceahlăul - Pandurii Tg. Jiu (19, netelevizat), U Craiova - Gloria Bistrița (19,30, Digi Sport), Astra - Rapid (21,30, GSP TV); duminică, 30 august: Unirea Alba Iulia - FC Timișoara (18, GSP TV), CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș (19, Digi Sport), FC Vaslui - Poli Iași (20, netelevizat), Steaua - Dinamo (20,45, Antena 1).
Clasament
1. FC Brașov 5 3 2 0 8-2 11 (+5)
2. Urziceni 5 3 1 1 6-3 10 (+4)
3. FC Timișoara 4 2 2 0 3-1 8 (+2)
4. Dinamo 4 2 1 1 5-1 7 (+1)
5. FC Vaslui 4 2 1 1 7-5 7 (+1)
6. Steaua 4 2 1 1 5-3 7 (+1)
7. CFR Cluj 4 2 1 1 5-3 7 (+1)
8. Rapid 4 2 0 2 6-3 6 (0)
9. Gaz Metan 4 2 0 2 7-7 6 (0)
10. Pandurii 4 2 0 2 4-5 6 (0)
11. Curtea de Argeș 5 2 0 3 6-10 6 (-3)
12. U Craiova 4 1 1 2 3-4 4 (-2)
13. Poli Iași 4 1 1 2 5-7 4 (-2)
14. Alba Iulia 4 1 1 2 3-5 4 (-2)
15. Ceahlăul 4 1 1 2 2-6 4 (-2)
16. Oțelul 5 1 1 3 2-6 4 (-5)
17. Gloria Bistrița 4 0 2 2 2-5 2 (-4)
18. Astra 4 0 2 2 0-3 2 (-4)
Etapa viitoare
Rapid - FC Vaslui, FC Timișoara - Astra Ploiești, Unirea Urzi-ceni - Unirea Alba Iulia, Poli Iași - U Craiova, FC Brașov - Ceahlăul Piatra Neamț, Gloria Bistrița - Internațional Curtea de Argeș, Pandurii Tg. Jiu - CFR Cluj, Gaz Metan Mediaș - Steaua, Dinamo - Oțelul Galați.
Clasament
1. FC Brașov 5 3 2 0 8-2 11 (+5)
2. Urziceni 5 3 1 1 6-3 10 (+4)
3. FC Timișoara 4 2 2 0 3-1 8 (+2)
4. Dinamo 4 2 1 1 5-1 7 (+1)
5. FC Vaslui 4 2 1 1 7-5 7 (+1)
6. Steaua 4 2 1 1 5-3 7 (+1)
7. CFR Cluj 4 2 1 1 5-3 7 (+1)
8. Rapid 4 2 0 2 6-3 6 (0)
9. Gaz Metan 4 2 0 2 7-7 6 (0)
10. Pandurii 4 2 0 2 4-5 6 (0)
11. Curtea de Argeș 5 2 0 3 6-10 6 (-3)
12. U Craiova 4 1 1 2 3-4 4 (-2)
13. Poli Iași 4 1 1 2 5-7 4 (-2)
14. Alba Iulia 4 1 1 2 3-5 4 (-2)
15. Ceahlăul 4 1 1 2 2-6 4 (-2)
16. Oțelul 5 1 1 3 2-6 4 (-5)
17. Gloria Bistrița 4 0 2 2 2-5 2 (-4)
18. Astra 4 0 2 2 0-3 2 (-4)
Etapa viitoare
Rapid - FC Vaslui, FC Timișoara - Astra Ploiești, Unirea Urzi-ceni - Unirea Alba Iulia, Poli Iași - U Craiova, FC Brașov - Ceahlăul Piatra Neamț, Gloria Bistrița - Internațional Curtea de Argeș, Pandurii Tg. Jiu - CFR Cluj, Gaz Metan Mediaș - Steaua, Dinamo - Oțelul Galați.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole din aceeași secțiune
Sâmbătă, 29 August 2009
Sâmbătă, 29 August 2009
Sâmbătă, 29 August 2009
Sâmbătă, 29 August 2009
Vineri, 28 August 2009
Vineri, 28 August 2009