Van Bommel revine după doi ani la naționala Olandei

171
< 1 min citire
Mijlocașul lui Bayern Munchen, Mark Van Bommel, a fost rechemat, vineri, după doi ani de absență, în lotul naționalei Olandei, care va disputa, miercuri, la Moscova, un meci amical în compania Rusiei. În vârstă de 31 de ani, Van Bommel a renunțat să mai joace pentru țara sa după Cupa Mondială din 2006, din cauza conflictului pe care l-a avut cu fostul selecționer Marco Van Basten.
Fotbalistul batav, care a fost numit, recent, noul căpitan al lui Bayern, a afirmat la începutul lunii iulie că dorește să îmbrace din nou tricoul echipei naționale, odată cu instalarea în funcție a noului selecționer Bert van Marwijk, care este și socrul său.
Van Bommel este recunoscut ca fiind un jucător cu o mare personalitate, acesta purtând banderola de căpitan la PSV Eindhoven și For-tuna Sittard, două dintre fostele sale formații.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0328 secunde