41
VIDEO/ DAVID BECKHAM, în lacrimi: scene incredibile la Paris. Află ce s-a întâmplat - david-1368958529.jpg
A fost titular în ultimul lui meci, iar în minutul 83, când a fost schimbat, partida s-a oprit minute bune din cauza reacțiilor celor aflați pe gazon. Motivul? Fotbalul s-a mai despărțit un jucător de clasă, sâmbătă seară. David Beckham a bifat ultima sa apariție pe gazon ca fotbalist profesionist, fiind titular în victoria obținută de PSG, scor 3-1, cu Brest. La 37 de ani, mijlocașul lui PSG a pus capăt carierei sale.

În minutul 83, antrenorul Carlo Ancelotti a efectuat ultima schimbare. De pe margine s-a arătat numărul 32, cel al englezului, care astfel a avut parte de o ieșire magnifică de pe scenă. A fost aplaudat în picioare de 45.000 de spectatori, dar și de fotbaliștii adverși, iar, rând pe rând, a fost îmbrățișat de jucătorii lui PSG.   Brazilianul Lucas chiar a făcut o mică plecăciune în fața lui David, care a izbucnit în lacrimi. După terminarea jocului, fotbaliștii lui PSG și-au adus aminte, din nou, de Beckham, pe care l-au aruncat în aer, scrie adevărul.ro.